Často kladené otázky

Majú hviezdne stropy niečo spoločné s plastovými hviezdičkami, nálepkami, alebo tapetou?

Hviezdne Stropy nemajú s plastovými hviezdičkami - ani s ničím, čo je nalepené, alebo premietané - nič spoločné. Hviezdne stropy sú 100% ručná maľba na Váš strop alebo stenu.

Ako dlho hviezdny strop svieti?

Hviezdny strop vydrží svietiť prirodzene, príjemne, nerušene a hlavne realisticky tak dlho, aby vaše dieťa mohlo v pokoji a nerušene zaspať a ďalšie večer sa do postieľok opäť tešilo. To je predsa najdôležitejšie :-) Môžeme vás však ubezpečiť, že svieti oveľa realistickejšie než nalepovacie hviezdičky, alebo iné premietacie hračky :-)

Máte otázku týkajúcu sa svietivosti? Prosím kontaktujte nás, radi vám odpovieme: -

Prečo sú v galérii niektoré fotografie nafialovelé a iné temné až čierne?

Dôvody sú hneď dva. Cieľom je ukázať Vám miestnosť a jej tvar kde je hviezdny strop namaľovaný a práve sa nabijú UV svetlom. Napríklad, keď máte doma nedostatok prirodzeného svetla, alebo slniečka. Na týchto fotkách si tiež môžete lepšie predstaviť množstvo motívov, ktoré na strop maľujeme :-) Tie temné čierne fotky sú už fotografie sekcia hviezdneho stropu po kompletnom zhasnutí v miestnosti :-)


Sú Vaše farby bezpečné?

Naše farby sú 100% zdraviu neškodné, neobsahujú fosfor ani toxické látky. Sú to vodou riediteľné farby s pridaním prírodného pigmentu, ktorý sa mieša pre každého zákazníka na mieru a tak docielime požadovanej spokojnosti každého z vás.

Nebudú sa naše deti hviezdneho stropu báť?

Ani tu nie je najmenší dôvod na obavy. Farby miešame pre každého z vás na mieru, to znamená, že po starostlivom konzultácii docielime požadovaného svitu motívov. Stačí povedať, že chcete decentný svit, alebo naopak, že chcete aby motívy svietili výraznejšie a my vám farby zadarmo namiešame k vašej požadovanej spokojnosti :-)


Akú životnosť majú hviezdne stropy? Vysvieti sa vôbec niekedy?

Životnosť náteru je neobmedzená, budú teda svietiť každú noc rovnako kvalitne ako prvú noc kedy boli stropy namaľované prvýkrát. (O údržbe hviezdneho strope vám všetko dopodrobna vysvetlíme).

Na aké podkladové materiály sa dá hviezdný stropy maľovať?

Hviezdne stropy sa môžu maľovať na: sadrokartón, klasickú výmaľbu, drevené i polystyrénové podhľady, betón, palubovky.

Možno maľovať Hviezdne stropy i na šikminy?

Ak máte doma šikminu tak verte, že je to jedna z najkrajších plôch, ktoré v noci žiari. Nebojte sa šikmín !!

Budú môcť moje deti pod hviezdnym stropom v pokoji zaspať?

Môže sa z našich fotografií zdať, že motívy na stropoch septembra pre niektoré z vás viac pre niekoho málo, ale pravda je v skutočnosti taká, že hviezdne stropy svietia prirodzene, príjemne a realisticky tak dlho, aby dieťa mohlo v pokoji zaspať - to je predsa najdôležitejšie :-) Maľba sa postupne vybija a žiara slabne a tak nie je dôvod na obavy. Motív hviezdneho stropu vždy starostlivo konzultujeme so zákazníkom, pretože len on pozná svoje dieťa najlepšie. Vždy sa pýtame na vek a povahu dieťaťa a potom sa pripravuje samotná realizácia vrátane miešania farieb na mieru. Len vtedy sa docieli, aby hviezdny strop plnil svoju funkciu. Deti sa potom na hviezdny strop tešia každý večer :-) Kedykoľvek nás môžete kontaktovať a my vám radi na všetko dáme jasnú odpoveď a radu.

Musí sa strop či dekorovaná plocha natrieť na čierno? (Veľmi často kladená otázka, na ktorú musíme odpovedať).

Strop ani iná dekorovaná plocha sa na čierno natierať nemusí! Čierneho hlbokého efektu sa v miestností docieli zotmením, zhasnutím a vytvorením tmy.


Z akých variantov hviezdnych stropov si vlastne môžem vybrať?

Je tu niekoľko základných variantov, z ktorých si môžete vybrať.

Variant "počas dňa biely strop v noci realitstická nočná obloha" na strop vám namaľujeme realistickú nočnú oblohu, ktorú poznáte keď sa pozeráte na oblohu mimo svetla veľkomesta. Namaľujeme vám realistickú nočnú oblohu plnú súhvezdí, znamenia zverokruhu, padajúcich hviezd, mesiac či zatmenie slnka. Sami si budete môcť ukázať na vaše znamenie, v ktorom ste sa narodili, alebo narodilo vaše dieťa. Túento variant odporúčame deťom od 0+ a vrelo odporúčame aj dospelým do ich spální. Hodí sa ako na rovný strop tak na šikminy.

Variant "počas dňa biely strop v noci galaxia" ručne sa maľuje priamo na váš existujúci povrch, najčastejšie však strop, šikminu, alebo stenu. Cez deň nebude na povrchu nič vidieť, ale až sa zotmie, alebo zatiahnete žalúzie či zhasnete svetlo, strop sa rozžiari stovkami druhov hviezd, planét a padajúcich komét. Budete si môcť pozrieť z blízka mliečnu dráhu, čierne diery, mesiac, zatmenie slnka a nájsť si svoje znamenia. Cez deň bude strop opäť vyzerať všedne bielo bez to. aby niekto poznal, že je na strope niečo namaľované. tento variant odporúčame deťom od 2+ a vrelo odporúčame aj pre tých, ktorí chcú svoje deti o vesmíre a celej galaxii niečo naučiť.

Variant "počas dňa letné nebao v noci galaxia" ručne sa maľuje na vami vybranú časť stropu alebo šikminu. Povrch sa najskôr maľuje vami odsúhlaseným odtieňom modrej farby, neskôr sa maľujú biele letné mraky a všetko sa zakončí hviezdnou oblohou. Tento variant je nádherný v detských izbách tých najmenších, ale aj v škôlkach a hracích miestnostiach. Vo dňa je teda vidieť reálna letná obloha plná rozfoukaných letných mrakov a na želanie vám milo radi namaľujeme slnka a vtáky. Pre malých náročných zákazníkov namaľujeme aj denný mesiac a alebo dráhy lietadiel. V noci, alebo po zotmení sa strop sám rozžiari stovkami hviezd a planét tak ako v predchádzajúcej variante. Počas dňa bude opäť vidieť len letné obloha. Tento variant doporučujeme pre deti 0+

Variant "letná obloha" ručne sa maľuje na vami vybranú časť stropu alebo šikminu. Povrch sa najskôr maľuje vami odsouhlaseým odtieňom modrej farby, neskôr sa maľujú biele letné mraky. Pre malé náročných zákazníkov namaľujeme aj denné mesiac, slnko, vtáky, alebo dráhy lietadiel. V noci nie je na strope vôbec nič vidieť. Vo dňa bude vidieť opäť letné obloha. Túto variantu doporučujeme pre deti od 0+


Ako dlho trvá realizácia hviezdneho stropu?

Realizácia hviezdneho stropu sa odvíja od variantu, ktorý spoločne vyberieme. Takisto záleží na náročnosti motívov, ktoré sa budú na vybranú plochu maľovať. Väčšina hviezdnych stropov je hotová skôr, než sa vráti Vaše dieťa zo školy, a tak im môžete pripraviť krásne prekvapenie na večer.


Ako sa hviezdne stropy nabijú? Veľmi častá otázka týkajúca sa nabitie a UV svetla !!

Hviezdnej stropy sa nabijú samy denným a slnečným svetlom. Stačí teda nechať cez deň vytiahle žalúzie tak, aby mohlo svetlo náter cez deň nabíjať. Náter sa nabíja dostatočne aj v prípade menej slnečných dní. V prípade zlého počasia, napríklad počas zimného obdobia s väčším počtom zrážok a kedy sa celkovo nedostáva príliš slniečka do miestnosti, pretože miestnosť je prirodzene tmavšia, alebo naopak zabudnete vytiahnuť vaše žalúzie, tu prichádza na rad naša UV lampa, ktorá spoľahlivo nabije váš strop rovnako dobre ako ostré denné svetlo, alebo slniečko. UV Lampu ponúkame VŽDY pri odovzdávaní celkového diela a tak ju zaručene ponúkneme aj vám. UV Lampa má všetky ATESTY bezpečného používania a je úplne bezpečná aj pre vaše deti a tak obavy z nesprávneho používania nie sú namieste. Teraz k UV lampe ponúkame aj diaľkové ovládanie a tak máte vy rodičia nabíjanie vášho hviezdneho stropu plne pod kontrolou. Všetko okolo nabíjanie vám predvedieme a dopodrobna vysvetlíme počas odovzdávania.

 

Musí byť izba pre realizáciu hviezdneho stropu prázdna? Musím všetko vysťahovať a všetko prikryť?

Pred realizáciou nemusíte robiť absolútne nič. Žiadne sťahovanie ani prikrývanie nie je to potrebné. Naša práca je ručná delikátna maľba, ktorá nestrieka a nekvapká, takže Vy len v očakávaní počkajte na náš príchod.

 

Ako funguje celá objednávka Hviezdneho stropu?

 • Potom čo Vás zaujmeme naším hviezdnym stropom, môžete nás nezáväzne kontaktovať cez náš dopytový formulár s Vašou predstavou či prianím konkrétnej realizácie.
 • Môžeme sa dohodnúť aj na spoločnom stretnutí u Vás doma, kde preberieme detail motívov, veľkosť maľované plochy, termín realizácie, prípadne i cenu. (Návšteva však nie je nutnosťou).
 • Pre dokončenie objednávky hviezdneho stropu je potrebná zaplatiť zálohu vo výške 30% pred samotnou realizáciou.
 • Prebieha samotná realizácia za Vašej alebo bez Vašej účasti.
 • Po dokončení hviezdneho stropu Vám dielo podrobne predstavíme v plnej svojej kráse. Oboznámime Vás s maľbou ao celom hviezdnom strope si v krátkosti porozprávame.
 • Potom prebehne platba a náš odchod.

 

Ako sa raz Hviezdneho stropu zbavím, napríklad až deti vyrastú?

Tým, že je hviezdny strop ručne maľovaný, dbáme na to, aby bol povrch hladký bez plastickosti. Hviezdny strop teda len pretrite požadovaným odtieňom.

 
Dostal sa mi do rúk darčekový poukaz, ako ho môžem využiť?

Možností je hneď niekoľko. Jednou z nich je nás kontaktovať a o správnom využití sa s nami poradiť :-)

Nenašli ste na Vašu otázku odpoveď? Neváhajte nás kontaktovať. Veľmi radi Vám odpovieme.

ZAVOLÁME VÁM A VYSVETLÍME

+421

KALKULÁCIA CENY STROPU

Vyberte si svoj variant
5 m2 45 m2
KONEČNÁ CENA:
294  s DPH
 • ekologické
  a bezpečné farby
 • počas dňa neviditeľné
  v noci zaujme
 • koniec plastových
  hviezdičiek
 • vhodné i pre hotely
  solária...
 • pre detí i dospelých

Referencie

Zobraziť ďalšie NEZÁVÄZNÝ DOPYT

RÝCHLY KONTAKT

 • (+421) 903 018 928
 • Kontaktný formulár
 • ZAUJÍMAM SA O NOVINKY

  SLEDUJTE NÁS

  fb